כשבטון ופרספקס נפגשים

אקווריוס, האקווריום לצמחים נולד משילוב בין פרספקס לבטון שהיא לעיצוב ייחודי המאפשר לראות את צמיחת הצמח.

פרספקס/זכוכית אקרילית-הומצא בשנת 1933 בבריטניה ע"י חברת לוסייט אינטרנשיונל. מתאפיין בשקיפות גבוהה בהשוואה לתוצרי זכוכית למיניהם.

יתרונות: בעל כושר בידוד טמפרטורה מצוין (מגן מפני נזקי אור ובעל כושר סינון קרני uv מהשמש, בטיחותי וזול בהשוואה לזכוכית, יכולת עבירות של מעל 90% מכמות האור, כיפוף כירסום וחיתוך לייזר לפי צרכי המעצב, מבחר גוונים לבחירה, משקל סגולי נמוך, גמישות ונוחות למשתמש.(לא מתנפץ בנפילות כמו זכוכית)

משטחי הפרספקס מגיעים במגוון סוגי עובי , חלקם אף עם חריטות של דוגמאות ועיצובים שונים על גבי המשטח. האקווריומים שלנו עשויים מפרספקס בעובי 3 מ"מ במגוון צבעים

עבור אקווריומים גדולים יותר בהזמנה אישית אנו משתמשים בעובי 4,5 מ"מ.

מהו בטוןבטון הוא חומר המשמש לעיצוב ולבנייה. מורכב מתערובת של צמנט, חול, חצץ ומים.

הבטון מתאפיין בחוזק לחיצה גבוה+חוזק מתיחה נמוך, כאשר בהתאם לכך ניתן להעמיס עליו משקלים כבדים אך אין אפשרות למתוח אותו.(הוא עלול להישבר)לפיכך ולמען חיזוקו ניצוק בטון בשילוב רשתות, מוטות ברזל או סיבים מסוגים שונים.

בעת הכנת הבטון מקובל להוסיף דבקים אקריליים ותוספים המזרזים את זמן ההתקשות ומחזקים את הבטון.(למשל: בי ג'י בונד).

הוספת הפולימר האקרילי לתערובת הבטון אף משפרת את תכונות האטימה, ההדבקה והעמידות נגד שחיקה של הבטוןאנו משתמשים במלט לבן(הידוע אף בשמו צמנט פורטלנד לבן) לעבודות בהן נדרשים שילובי גוון בהירים וכהים בשילוב עם יציקות.

צמנט פורטלנד נחשב למלט פופלארי בתעשיית הבניה והעיצוב, והוא תערובת הכוללת אבקת אבן גיר, חול ים המשלב קוורץ ואדמת חמרהכינוי של צמנט פורטלנד מגיע בעקבות תכונות ההתקשות המהירות של החומר לאחר הרטבתו.

בונסאי אהבה

בונסאי אהבה

עץ האהבה

לא רק יפה ומיוחד אלא גם כל אדם יכול גם ללא ידע בנושא לגדל בקלות עץ ננסי בונסאי מסוג ברכיכיטון ובשמו המוכר יותר עץ האהבה. 

ניתן לגדל בבית במקום מואר היטב או בחוץ בשמש מלאה השקיה אחת לשבועיים שלושה אבל גם אם נשכח, ולא נשקה מספר חודשים הצמח ישרוד.